Spotkanie z seniorami w Zbąszyniu

📍 Mimo końca roku szkolnego nie kończymy nauki i edukacji. Wierzymy, że wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa jest potrzebna przez cały rok, dlatego nieustannie prowadzimy działania edukacyjne, które pomagają chronić to, co najcenniejsze.

📍 Spotkanie z Seniorami w Zbąszyniu

Za nami spotkanie pt. „Cyberzagrożenia w codziennym życiu – jak chronić to, co cenne”, w którym uczestniczyli nasi pracownicy Dariusz Kmieć i Daria Pawelska.

🔐 Głównym prelegentem był Dariusz Kmieć, który zaprezentował całą tematykę spotkania. Na co dzień dba w banku o bezpieczeństwo środków klientów na kontach oraz cyberbezpieczeństwo finansowe.

Spotkanie poświęcone było zagrożeniom, z jakimi coraz częściej spotykamy się na co dzień, oraz skutecznym sposobom ochrony przed oszustwami. Wśród kluczowych zagadnień znalazły się m.in.:

🔹 oszustwa na portalach sprzedażowych

🔹 podszywanie się pod instytucje

🔹 złośliwe SMS-y i fałszywe wiadomości

🔹 fikcyjne inwestycje i obietnice szybkiego zysku

🔹 schematy działania oszustów oraz metody socjotechniczne

🔹 bezpieczne korzystanie z bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej i kart płatniczych

Podkreśliliśmy, że świadomość zagrożeń i dobre praktyki to podstawa skutecznej ochrony.

Jako bank działamy lokalnie, prowadząc takie spotkania i inicjatywy w celu realnej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i naszych klientów, a także stale rozwijając zabezpieczenia i monitorując transakcje.

🙏 Dziękujemy za serdeczne przyjęcie oraz aktywne i zaangażowane uczestnictwo!